En İyi Taco Restoranları

İstanbul’da taco yiyebileceğiniz bir çok restoran var. Canınız taco isteyip, İstanbul’da keşif yapabileceğiniz, sizlere önerebileceğim en iyi taco restoranları için 5’ine bir göz atalım. Bekletmeyelim sizleri:)

1) TACO DEPARTMENT

Favori taco mekanım olan Taco Departman’ı ilk sıraya koymalıyım. Taco Department, İstanbul’da Taco lezzetini tadabileceğiniz en iyi taco rstoranları adreslerinden birisidir. Tortillalar mısır unu ile taze olarak hazırlanmakta ve hizmete sunulmaktadır. Tavuk, balık, dana eti ve vejetaryen tacoları ile aklınızı başınızdan alacaklarına emin olabilirsiniz. Aynı şekilde Burrito seçenekleri de mevcut. Churros’lar taze hazırlanmaktadır. Kahvaltılık olarakta seçenekleri bulunan restoranda tortilla üzerinde yumurta, fasulye, avocado ve cheddar peyniri konulan, kendilerine özgü salsa sosu ile sunulan Huevos Rancheros alabilirsiniz.

TACO DEPARTMENT: Maslak Mh. Ahi Evran Cd. No:6 Kapı No:152 42 İstanbul TR, 34450 Sarıyer – (0212) 809 21 42

https://www.instagram.com/tacodepartment/?hl=en

2) RANCHERO

İstanbul’da Ataşehir (Watergarden), Suadiye, Nişantaşı’nda, Ankara’da ise Maidan’da şubeleri bulunan Ranchero, Meksika dilinde “Meksika Yerlisi” anlamına gelmektedir. İlk restorant 2005 yılında Suadiye’de açıldı. Her bir şubeye girdiğinizde, restorant içinde Meksika esintilerinden parçalar bulabilirsiniz. En iyi taco restoranları arasında 2. sıraya koyabilirim.

Tacoları crispy şeklinde yapan, ısırdığınız an kendinizden geçebileceğiniz tacolar yiyebilirsiniz. Taco haricinde Meksika yemek kültüründen gelen Burritos, Enchiladas gibi yemeklerin modern yorumunu ve restorana özel Meksika spesiyalleri bulabilirsiniz. Tatlı şeceneği olarak Churros İstanbul’da en iyi yiyebileceğiniz yerlerden. Margaritaları denemeden restorandan çıkmayınız.

RANCHERO SUADİYE: Plaj Yolu Sokak #4 Suadiye | İstanbul – (0216) 380 65 00

RANCHERO NİŞANTAŞI: Abdi İpekçi Caddesi, Milli Reasürans Pasajı 35/A Nişantası | İstanbul – (0212) 219 85 50

RANCHERO ATAŞEHİR: Watergarden #29 Ataşehir | İstanbul – (0216) 380 65 11

RANCHERO ANKARA: MAIDAN | ANKARA – (0312) 316 26 06

https://ranchero.com.tr/

3) FİREROOM

Hazer Armani’nin sokak lezzetleri mekanındayız. Özel tacolar bulabileceğiniz mekanda tacolarınızı hızlı bir şekilde yeyip, kalkabilirsiniz. Favori tacom, tacoreç.. Evet İzmir usulü kokoreç ile hazırlanan tacoya bir şans verin. Yedikten sonra taco dünyasının ne kadar geniş, eğlenceli ve lezzetli olduğunu bir kez daha anlayacaksınız. Tütsülenmiş dana taco’yu atlamayın… Fireroom farklı ve en iyi taco restoranları arasındadır.

FİREROOM: Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Cd. 30/1, 34750 Ataşehir, İstanbul – (0216) 575 99 69

https://fireroom.com.tr/

4) LOS ALTOS

Bol taco çeşitleriyle öne çıkan Los Altos, eşsiz manzarası ile sizleri büyülemekte ve tacoya sonuna kadar doyabileceğiniz restoranlardandır. Tacolarınızı bol soslu yemeği atlamayın, pişman olursunuz. 8 farklı tacosuyla iyi anlamda kafanızı karıştırabilecek, etli, sebzeli, tavuklu, deniz mahsullü ve vejeteryan seçenekleri bulabilirsiniz. Benim favorim mahsüllü olandır😊

Ayrıca carnitas, enchilladas, quesidillas gibi Meksika kültürüne özgü yemekleri de yiyebilirsiniz. Taco Tuesday diye bağırarak, kendinizi motive edebilirsiniz😊  Her salı günü jazz müzik eşiliğinde ücretsiz bir margarita içebilir ve tacolarınızı afiyetle yiyebilirsiniz.

LOS ALTOS: Tomtom Mahallesi, Yeni Çarşı Caddesi, No 38, Kat 5, Beyoğlu, İstanbul – (0533) 439 15 40

http://www.losaltosistanbul.com/?lang=en

5) TACO FİT

Küçük ama bir o kadar lezzetli tacolar hazırlayan mekana gitmeye hiç pişman olmayacaksınız. Sebzeli, etli, tavuklu, balıklı tacoları deneyebilirsiniz. Karidesli taco favoriniz arasına girebilir. Güzel güneşli bir hafta sonu taco keşfine çıkın ve mutlaka uğrayın…

TACO FİT: Nispetiye Mahallesi, Nispetiye Caddesi, No 42/A, Beşiktaş, İstanbul – (0212) 284 11 17

https://www.instagram.com/tacofit.kitchen/

Taco Tarihi için TIKLAYINIZ.

Geleneksel taco çeşitleri için TIKLAYINIZ. Menü içinde her bir taco çeşidi detaylarını bulabilirsiniz.