Geleneksel Taco Çeşitleri

Baharatlı ve acı biberli, acı ve farklı soslarla pişirilmiş yemekleriyle ünlü Meksika mutfağı, binlerce yıllık tarihi ile en eski mutfaklardan biridir. Lezzetiyle damakları çatlatan Meksika mutfağının başlıca yemekleri arasında Taco önemli bir yere sahiptir. Taconunda vazgeçilmezi olan mısır unundan yapılan ve tortilla adı verilen ekmeği de çok fazla tüketmektedirler. Taconun ana vatanı olan Meksika’da yapılan geleneksel taco çeşitlerine bir göz atalım. Menü kısmında aşağıda belirttiğim taco çeşitleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taco Çeşidi Taco Al Pastor: Hayır dostlar, o gördüğünüz şey müthiş kızarmış etten ibaret değil… Yumuşacık tortilla ekmeğinden ibaret de değil. Karşınızda tatlıyla tuzlu arasında yakalanan muhteşem dengenin bir örneği duruyor. Fena bir lezzet! Taco Al Pastor

Taco Al Pastor Taco Çeşitleri
Taco Al Pastor
Taco Al Pastor

Taco Çeşidi Taco Carnitas: Ben bir yıldızım. O yüzden bu ışıklar altında saatlerimi geçiriyorum. Böylece dışım çıtır çıtır oluyor ve kızarıyor, içimse yumuşacık oluyor. Taco Carnitas…

Taco Carnitas Taco Çeşitleri
Taco Carnitas
Taco Carnitas

Taco Çeşidi Taco Asada: Kimse inkâr edemez. Kokum yayılıp, derinize nüfuz eder. Temel bir koku… Kadim… Alev gibi. Carne asada veya ızgara etli taco, en iyi buğday tortillası ve kalın, büyük et parçalarıyla yapılmalıdır. Avuç dolusu eti servis etmek için taco şefinin kocaman elleri olması gerek. Guacamole, soğan, kişniş. İhtiyacınız olan şey. İki yetmez, açlığınızı yatıştırmak için üç tane yemelisiniz. Asada taconun tadı cennet gibi. Lezzeti ev gibi, aile gibi, arkadaş gibi, içkili bir parti gibi.

Taco Asada Taco Çeşitleri
Taco Asada
Taco Asada

Taco Çeşidi Taco De Canasta: Çoğu sokak yemeğinde olduğu gibi, ben de açlık ve maharetin bir sonucuyum. Basit olsam da her zaman otantiğim. Hiç yalnız kalmam, hiç yerimde duramam. Hiçbir şeye benzemem. Ben tacoyum. Tortillayı en iyi ben tanırım. Birbirimizi sıcacık kucaklayarak, her sabah dışarı çıkarız. Lezzetli, doyurucu ve ucuz. Bütün şehir etrafımızda toplanır. Benim adım taco de canasta.

Taco De Canasta Taco Çeşitleri
Taco De Canasta
Taco De Canasta

Taco Çeşidi Taco De Guisados: Bizden düzinelerce var. Hayır, daha da fazla. Bizden yüzlerce var. Hep abartıyorsun. Ne kadar çok olsak da, hâlâ gizem doluyuz. Yoksa insanlar bizi umursamıyor mu? Hayır, sebebi nostalji. O yüzden hâlâ gizemliyiz. Hep söylemişimdir. Nostalji, hepimizi bir araya getiren malzemedir. Yanına pilav da ister misiniz? Tortilla bir tane mi? Dünya değişir, komşular değişir ama biz hep burada kalırız. Çömleklerimizde… Bizim adımız taco de guisados, yani yahnili taco.

Taco De Guisados Taco Çeşitleri
Taco De Guisados
Taco De Guisados

Taco Barbacoa Taco Çeşidi: Size gerçeği, dünyanın merkezinden getiriyorum. Yıllarca közün, agavın ve buharın içinde gömülü kaldım. Bu bana dirayet ve lezzet kazandırdı. Çünkü ben yalnızca bir taco değil; sabır ve vefa gerektiren özgün bir hadiseyim. İştahın ve ziyafetin atasıyım. Size sunacağım hakikati iyi dinleyin. Bu ziyafete hürmet edeceksiniz. Çünkü taco barbacoa benim.

Taco Barbacoa Taco Çeitleri
Taco Barbacoa
Taco Barbacoa

Geleneksel taco çeşitleri için TIKLAYINIZ. Menü içinde her bir taco çeşidi detaylarını bulabilirsiniz.