Tortilla Press Nedir

Tortilla press, mısır hamuru toplarını ezerek yuvarlak mısır ekmeği elde etmek için kullanılan, çift düz yuvarlak yüzeye sahip tortilla yapmak için geleneksel bir aparattır. Tortilla press genellikle dökme demir, dökme alüminyum veya tahtadan yapılmaktadır. İşte Tortilla Press Nedir..

Geleneksel tortilla pressleri, hamurun presin yüzeyine yapışmasını önlemek için hamurun altında ve üstünde plastik sargı veya balmumu kağıdı veya fırın kağıdı olmasını gerektirir. Bununla birlikte, bir çok modern tortilla pressleri, bakımı kolay, yapışmaz bir yüzey sunarak yapılmıştır. Tencere setinizin yapışmaz yüzeylerinden farklı olarak tortilla press, kullanımdan sonra yüzeye bitkisel yağ uygulanmasını, çeşni olarak bilinen, yüzeyin korunması ve aynı zamanda bir sonraki kullanımda kolay ve doğrudan kullanıma izin veren bir işlemle uygulanmasını gerektirir. Hamur asla presin yüzeyine dokunmadığından geleneksel tortilla presslerinin temizlenmesi kolaydır. Ancak modern tortilla presslerin temizlenmesi söz konusu olduğunda, bazıları sökülebilen ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Diğerleri manuel olarak yıkanmalıdır.

Bir tortilla üretmek için ihtiyaç duyduğunuz kuvvet miktarı, kullanılan makineye ve istenen tortilla kalınlığına bağlıdır. Bazı durumlarda, özellikle Alüminyum gibi daha hafif malzemelerden yapılmış tortilla pressleri kullanılırken çok fazla güç gerekir. Ancak, gereken kuvvet miktarı, onları bir oklava ile yuvarlamaktan çok daha düşüktür.

Tortilla Press’inin Kullanılmasına İlişkin Genel Adımlar için öncelikle geleneksel olarak masa denilen hamur yapmak için öğütülmüş mısır veya mısır unu kullanın. İki kare balmumu kağıdı (fırın kağıdı olabilir) kesin ve birini baskı makinesinin yüzüne yerleştirin. Hamuru balmumu kağıdının üzerine yerleştirin. Tortilla press kolunu kullanarak, balmumu kağıdının yerinde kalmasını sağlamak için pressin diğer yüzünü hamurun üzerine getirin. Hamur istenen kalınlığa düzleştirilene kadar kolu bastırın. Mükemmel daireyi elde etmek için hamuru açmanız ve yeniden yönlendirmeniz gerekebilir.

Geleneksel bir torilla press aşağıdaki gibidir.

Tortilla Press Nedir
Tortilla Press Nedir

Taco sosları için TIKLAYINIZ. Menü içinde her bir taco çeşidi detaylarını bulabilirsiniz.